• Dlaczego Warto zlecić rekrutację pracowników firmie zewnętrznej ?

  Rekrutacja pracowników na własną rękę staje się coraz większym problemem dla wielu firm.  Obserwujemy obecnie, iż w gummibarchen-359950wielu branżach mamy do czynienia z rynkiem pracownika.

  Szczególnie jest to widoczne w miejscach, gdzie ilość rąk do pracy jest mocno ograniczona. Dla przykładu można tutaj podać miejscowości, których głównym źródłem dochodu są turyści. Niejednokrotnie znalezienie kogokolwiek chętnego do pracy jest wielkim sukcesem. Firma ponosi przez to duże straty finansowe oraz czasowe. Po pierwsze inwestuje coraz większe środki w pozyskanie pracowników. Po drugie, ilość czasu jaką menagerowie  przeznaczają na działania rekrutacyjne jest bardzo duża i niestety nieowocna, a oni -zaniedbują przez to inne obowiązki.

  Dlaczego warto skorzystać z usług agencji doradztwa personalnego?

  Z roku na rok obserwujemy ciągłe zwiększającą się ilość portali ogłoszeniowych dotyczących pracy. Te, które jeszcze niedawno były bezpłatne wprowadzają opłaty za dodanie ogłoszeń. Osoby poszukujące pracy nie opierają się w poszukiwaniu pracy na jednym portalu ogłoszeniowym. Przeszukują wiele miejsc celem znalezienia pracy. Firmy rekrutacyjne na bieżąco monitorują rozwój portali społecznościowych oraz ogłoszeniowych. Mają też wiedzę na temat ich skuteczności w pozyskiwaniu pracowników. Dobrze przeprowadzona rekrutacja musi uwzględnić wszystkie dostępne kanały dotarcia do kandydatów.

  Czy Rekrutacja pracowników przez Agencje Doradztwa Personalnego to oszczędność czasu ?

  Rekrutacja pracowników to proces wymagający dużego zaangażowania czasu. Firmy rekrutacyjne 100% dostępnego czasu wykorzystują tylko celem pozyskania kandydatów. Sporą częśc czasu agencje doradztwa personalnego poświęcają na zredagowanie ogłoszeń (wiemy jak zredagować skuteczne ogłoszenie), selekcję CV (dysponujemy odpowiednimi narzędziami pracy), spotkania z kandydatami do pracy. Państwa działanie ogranicza się zaledwie do zapoznania się z kilkoma rekomendowanymi kandydatami do pracy.

  Czy Rekrutacja pracowników przez Agencje Doradztwa Personalnego to oszczędność pieniędzy?

  Rekrutacja pracowników na niektóre stanowiska, szczególnie te wysokiego szczebla wymaga olbrzymiego wkładu finansowego i czasowego. Dotarcie do odpowiednich kandydatów wymaga działań bezpośrednich. To rekruter poszukuje kandydatów do pracy i na wszelkie możliwe sposoby stara się go zrekrutować. Dzięki ciągle prowadzonym projektom rekrutacyjnym agencje posiadają wykupione pakiety w wielu odpłatnych portalach ogłoszeniowych oraz miejscach takich jak Goldenline, Linkedin.

  Czy działania Agencji rekrutującej pracowników kończą się tylko na przedstawiniu rekomendowanych kandydatów?

  Standardowym działaniem agencji rekrutującej pracowników jest udzielanie gwarancji na zrekrutowanego pracownika. Jeżeli kandydat do pracy okaże się nieodpowiedni, firma rekrutacyjna nieodpłatnie przeprowadzi kolejny projekt rekrutacyjny lub zwróci wynagrodzenie, jakie pobrała za rekrutację. Agencje Rekrutacyjne w większości przypadków rozliczają się z konkretnych działań, nie pobierają zaliczek (Jeżeli umowa z Agencją nie zawiera klauzuli o wyłącznośći). Wynagrodzenie otrzymują w momencie zatrudnienia rekomendowanego kandydata przez pracodawcę. Podpisując umowę z Agencją rekrutacyjną nie ponoszą Państwo żadnych kosztów. Jedynie mogą Państwo zyskać nowego, wartościowego kandydata, którego pozyskanie na własną rękę byłoby niemożliwe lub bardzo czasochłonne. Agencje doradztwa personalnego wystawiają faktury Vat, które, co oczywiste można wliczyć w koszty prowadzonej działalności.

   

Comments are closed.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
%d bloggers like this: